O knize

Kniha Jak se (ne)stát Američanem je knihou pravdivých dobrodružství Mirka Katzla, která sám prožil a která sám vypráví. V roce 1984 Mirek odchází z Československa.

S Mirkem poté opouštíme Jugoslávii a dostaneme se do Vídně. V rakouském utečeneckém táboře Traiskirchen spolu s autorem potkáváme nejrůznější typy lidiček a poznáváme každodenní život v nechvalně proslulém lágru.

Mirek se rozhodne odcestovat do USA, kde chce začít znovu. Vstupuje do U.S. Army. Prodělá tvrdý vojenský výcvik a začne sloužit na americké vojenské základně. Najednou je bezmála obviněn ze špionáže. Jak obstojí?


Obal knihy Jak se nestát Američanem

Recenze čtenářů knihy

„Vtipné, čtivé, inteligentní! Jedná se o zajímavý a především výstižný pohled do zblblých časů druhé poloviny 80. a začátek 90. let minulého století a to z obou pólů ideově rozděleného světa té doby. Opravdu jsem se od začátku až do konce moc bavil…“

Odkaz na recenzi


„Čtivé, zajímavé a opravdové. Připomenutí osudu mnoha Čechoslováků vyrůstajících v druhé polovině 20. století. Kniha je dobře napsaná, má spád. Pohled autora se nevyhýbá kontroverzním tématům, kniha je poučná a opravdová. Doporučuji přečíst. Mladším k poučení, starším k připomenutí.“

Odkaz na recenzi


„Velmi poutavě napsáno, atraktivní lokalita.“

Odkaz na recenzi